Duathlon na Wydmach – Rusz się z miejsca!

Zawody w duathlonie to świetna zabawa i genialny wypad z rodziną. Nie musimy być super wysportowani, żeby wystartować. Nie ważne, że jesteśmy amatorami. Wystarczą chęci i trochę uporu. Wynik nie jest najważniejszy. Sam udział to wspaniałe wspomnienia, którymi będziemy mogli dzielić się z najbliższymi lub znajomymi. Będziemy mogli zdobyć ich szacunek. Nikt tak przecież nie potrafi docenić poświecenia dla pasji, jak nasi bliscy. Zapiszmy się na udział w duathlonie, to naprawdę nic trudnego!

Czym jest duathlon?

Duathlon to najczęściej bieg, rower i znów bieg. Większość zawodów w duathlonie rozgrywana jest na asfaltach. Potrzeba nam wtedy specjalnego roweru szosowego, który powinien być jak najbardziej aerodynamiczny. Niestety są to bardzo drogie maszyny. Nie każdego stać na taki sprzęt. Naprzeciw temu wychodzi organizator zawodów sportowych Duathlon na Wydmach. W tych rozgrywkach nie musimy mieć kolarzówki. Wystarczy prosty i tani rower MTB oraz buty do biegania.

Gdzie te zawody?

Cykl rozgrywany jest w różnych miejscowościach. W Kobylnicy, Żukowie, Gdańsku lub w Łebie. Zawody te wchodzą w skład Pucharu Bałtyku. W Łebie są najczęściej zakończeniem sezonu. Rozgrywane przeważnie jesienią, w których pierwszy jest bieg, około 3-5 km. Później jakieś 20-30 km jazdy rowerem i znowu bieg 6-8 km. Czas najlepszych zawodników to orientacyjnie półtora godziny. To nie jest długi wysiłek dla człowieka. Większość z nas da sobie radę i dobiegnie do mety. Wraz z duathlonem w Łebie rozgrywane są także zawody w maratonie MTB. Jeśli nie lubisz biegać, wystartuj tylko na rowerze.

Skoro kochasz jazdę na rowerze, a do tego lubisz biegać. Po co czekać? Wybierz zmagania rozgrywane nad Bałtykiem i ciesz się współzawodnictwem! Rusz się z kanapy i spraw, żeby Duathlon na Wydmach stał się stałym miejscem w Twoim kalendarzu!